• ბრექსიტი - გამომწვევი მიზეზები და შედეგები
პროექტის მიზანი მოსწავლეებში ევროკავშირის შესახებ ცნობიერების ამაღლება, მისი ისტორიის, სტრუქტურის, კანონმდებლობისა და საქართველოსთან ისტორიული და თანამედროვე თანამშრომლობის შესწავლა და გამოკვლევაა. პროექტი სამი საგნის - ისტორიის, გეოგრაფიისა და მოქალაქეობის ინტეგრირებით განხორციელდა.
პროექტი განსაკუთრებულ აქტუალობას იძენს იმის ფონზე, რომ 14 დეკემბერს საქართველომ მიიღო ისტორიული შანსი, გახდეს ევროპული ოჯახის სრულფასოვანი წევრი - ევროკომისიამ საქართველოს მიანიჭა ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსი.
გვიხარია, რომ ჩვენი მოსწავლეები ძალიან აქტიურად ჩაერთნენ პროექტის განმავლობაში მიმდინარე სამუშაოებში და საბოლოო პრეზენტაციებთან ერთად შექმნეს პოსტერები და ვიდეოკლიპი საქართველოსა და ევროკავშირის უახლესი ურთიერთობების შესახებ.
განსაკუთრებით ვულოცავთ ჩვენს მოსწავლეებს წარმატებულ კონფერენციას და კანდიდატის სტატუსის მიღებას, რადგან სწორედ მათი დამსახურებით გახდება საქართველო კიდევ უფრო ევროპული ქვეყანა, სადაც თითოეული მოქალაქის უფლება იქნება დაცული და მათი ინტერესები გათვალისწინებული.

• NATO – Security Guarantor of the European Union
The goal of the project is to raise awareness among students about the European Union and to study and investigate its history, structure, legislation, and historical and modern relations with Georgia. The project was implemented by integrating three subjects – history, geography, and civic education.
The project gains particular relevance because, on December 14, Georgia received a historic chance to become a full-fledged member of the European family – the European Commission granted Georgia the candidate status for EU membership.
We are glad that our students were very actively involved in the ongoing work during the project and along with the final presentations, they created posters and a video clip about relations between Georgia and the European Union.
We especially congratulate our students on a successful conference and receiving candidate status, because it’s them who will help Georgia become an even more European country, where the rights of each citizen will be protected and their interests taken into account